تبلیغات

پیشنهاد ترامپ به پوتین برای دیدار در کاخ سفید

در بهبوهه رویارویی دیپلماتیک غرب و روسیه که احتمال ازسرگیری جنگ سرد را امری چندان دور از ذهن نشان نمی‌دهد، آمریکایی‌ها از احتمال دیدار پوتین و ترامپ در کاخ سفید خبر دادند که یکی از مقام‌های ارشد کرملین نیز از پیشنهاد تلفنی ترامپ به پوتین خبر داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از بی بی سی، به گفته یکی از مقام‌های ارشد کرملین رئیس جمهور آمریکا حدود دو هفته پیش در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین پیشنهاد دیدار دو رهبر در کاخ سفید را مطرح کرده بود.
به گزارش فارس؛ سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرده «ترامپ و پوتین در گفت‌وگوی تلفنی 20 مارس (29 اسفند) در خصوص دیدار در آینده‌ای نه چندان دور در چند مکان پیشنهادی از جمله کاخ سفید مذاکره کردند.»
این پیشنهاد پیش از اخراج ده‌ها دیپلمات روسیه از آمریکا در واکنش به حمله با سم اعصاب به یک جاسوس سابق روسیه در بریتانیا مطرح شده بود.
با این وجود، یوری اوشاکوف، معاون رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد با توجه به نیازی که به دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا احساس می شود، مسکو این موضوع را بررسی می کند. . با این حال، هیچ گونه برنامه‌ریزی برای انجام این دیدار صورت نگرفته است.
روابط غربی‌ها و روسیه بر سر مسمویت «سرگئی اسکرین پال» جاسوس دوجانبه سابق در شهر سالزبوری انگلیس کلید خورد؛ انگلیسی‌ها به تأکید می‌گویند که این حمله تروریستی، توسط روس‌ها صورت گرفته است.
در نتیجه این کشاکش، ابتدا انگلیس 23 دیپلمات روسی را اخراج کرد و سپس مسکو اقدام متقابل مشابه انجام داد. در ادامه 24 کشور غربی به پشتوانه انگلیس، 150 دیپلمات روس را اخراج کردند.
با توجه به این تحولات، دیدار ترامپ و پوتین می‌تواند گامی در مسیر پیشگیری از تکرار جنگ سرد باشد. «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز گفته بود که روابط مسکو و غرب در وضعیتی بدتر از دوران سرد قرار گرفته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار