تبلیغات

با تولد ابزاری که سطح‌ها را هوشمند می‌کند

با تولد ابزاری که سطح‌ها را هوشمند می‌کند مجموعه: اختراعات جدید  کلیدافزار هوشمند, استارت‌آپ

 کاربر می‌تواند با کاربر دیگری در آن سر دنیا شطرنج بازی کند!

با «لَمپیکس» آشنا شوید؛ وسیله‌ای که می‌تواند در، دیوار و هرسطحی را به کلیدافزار هوشمند تبدیل کند. این دستگاه مجموعه‌ای است از یک نورافکن، یک دوربین و یک رایانه‌ی متصل به فضای ابری.

لمپیکس در نگاه اول شبیه یک آباژور ساده و معمولی است. اما در واقع دستگاه کارآمدی است برای کاربری که حوصله‌ی صفحه‌کلید و ابزارهای پیچیده‌ی رایانه‌ای را ندارد و دوست دارد لم بدهد و بالشش را به صفحه‌کلید تبدیل کند. یعنی این دستگاه می‌تواند هر‌سطحی را به سطح هوشمند تبدیل کند.

این استارت‌آپ می‌تواند محصولات مربوط به واقعیت افزوده را متحول کند بدون این‌که به نمایشگر احتیاج داشته باشد. با داشتن لمپیکس کاربر حتی می‌تواند یک ورق کاغذ آ۴ (A4) را به یک سطح مشارکتی تبدیل کند و آن را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارد.

با این‌که لمپیکس کاربردهای فراوانی برای مطالعه و دفتر کار دارد، اما فقط برای کار و درس طراحی نشده است. کاربر می‌تواند آن را به وسیله‌ی سرگرمی تبدیل کند و با آن مشغول بازی بشود؛ بازی‌هایی مانند شطرنج، پرنده‌های خشمگین یا هربازی دیگری که در حافظه‌ی دستگاه گنجانده شده است. دستگاه می‌تواند به‌راحتی هر سطحی را به صفحه‌ی‌ بازی هیجان‌انگیزی تبدیل کند.

لمپیکس هم‌چنین می‌تواند یک میز چوبی ساده را به اسکنر تبدیل کند. کاربر متن یا تصویری را که می‌خواهد وارد رایانه کند، زیر نور و روی میز می‌گذارد، نرم‌افزار آن را اندازه می‌گیرد و در کنار آن گزینه‌های مورد نظر نقش می‌بندد، گزینه‌های لمسی مثل، اسکن، پرینت، عکس‌برگردان و…

منظور از عکس برگردان ثبت عکس در حافظه دستگاه و برگردان آن روی سطح است. اشتراک‌گذاری واقعیت افزوده از مزیت‌های لمپیکس است. کاربری که در خانه، زیر نور لمپیکس نشسته و سطح زیر دستش را به سطح هوشمند تبدیل کرده است، می‌تواند با یک اشاره این سطح را با کاربر دیگری در هرجای دیگری به اشتراک بگذارد و هم‌زمان با او تعامل کند.

 کلیدافزار هوشمند, استارت‌آپ

یک میز کار خلوت و در ظاهر  بدون تجهیزات پیچیده‌ای مثل اسکنر و… اما در واقع همه‌چیز در زیر نور لمپیکس خلاصه شده است.

 کلیدافزار هوشمند, استارت‌آپ

ترکیبی از طراحی انسانی و طراحی رایانه‌ای!

 کلیدافزار هوشمند, استارت‌آپ

ساده مثل یک آباژور معمولی، اما هرجا باشد می‌تواند سطح زیرینش را به سطح هوشمند تبدیل کند.

 کلیدافزار هوشمند, استارت‌آپ

این نور، نور معمولی نیست؛ نوری است که می‌تواند هویت چیزها را تشخیص دهد. ‌هویت چیزهایی که بر آن‌ها می‌تابد.

منبع:hamshahrionline.ir

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار